Wymagane dokumenty

Wniosek osoby zainteresowanej, jej przedstawiciela ustawowego bądź innej osoby, za zgodą osoby zainteresowanej lub jej przedstawiciela ustawowego.

Do wniosku należy załączyć :

  1. Dowód osobisty lub inny dokument stwierdzający tożsamość.
  2. Decyzja właściwego organu w sprawie renty, emerytury, świadczenia przedemerytalnego, emerytury pomostowej, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, uposażenia w stanie spoczynku, renty strukturalnej oraz renty socjalnej.
  3. Zaświadczenie lub oświadczenia o wysokości wynagrodzenia z tytułu zatrudnienia, zawierającego informację o wysokości potrąconej zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, składki na ubezpieczenie zdrowotne, składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe w części finansowanej przez ubezpieczonego oraz składki na ubezpieczenie chorobowe.
  4. Zaświadczenie albo oświadczenie o wysokości wynagrodzenia uzyskanego na podstawie umowy agencyjnej, umowy zlecenia, umowy o dzieło, innej umowy, zawierającej informację o potrąconej zaliczce na podatek pochodowy od osób fizycznych, składki na ubezpieczenie zdrowotne, emerytalne, rentowe i chorobowe.
  5. Zaświadczenia o wysokości dochodu z pozarolniczej działalności gospodarczej w przypadku prowadzenia działalności opodatkowanej na zasadach określonych w przepisach o podatku dochodowym od osób fizycznych lub zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
  6. Decyzji starosty o uznaniu lub odmowie uznania za osobę bezrobotną, utracie statusu osoby bezrobotnej, o przyznaniu, odmowie przyznania, wstrzymaniu, wznowieniu wypłaty oraz utracie lub pozbawieniu prawa do zasiłku dla bezrobotnych, świadczenia szkoleniowego, stypendium, dodatku aktywizacyjnego albo oświadczenia o pozostawaniu w ewidencji bezrobotnych lub poszukujących pracy.
  7. Zaświadczenie z Urzędu Gminy albo oświadczenia o powierzchni gospodarstwa rolnego w hektarach przeliczeniowych.
  8. Zaświadczenie albo oświadczenie o zobowiązaniu do opłacania składki na ubezpieczenie społeczne rolników.
  9. Orzeczenie komisji do spraw inwalidztwa i zatrudnienia wydanego przed 1 września 1997r. orzeczenia lekarza orzecznika o niezdolności do pracy, niezdolności do samodzielnej egzystencji, orzeczenia komisji lekarskiej.
  10. Orzeczenie o niepełnosprawności albo orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
  11. Oświadczenie o stanie majątkowym.
  12. W przypadku, gdy okoliczności sprawy, mające wpływ na prawo do świadczeń, wymagają potwierdzenia innym oświadczeniem lub dokumentem niż wymienione powyżej, należy na prośbę pracownika takie oświadczenie lub dokument złożyć.

 

Miejsce i sposób załatwienia sprawy

Gminny Ośrodek pomocy Społecznej w Jeziorach Wielkich, pokój nr: 3, tel. 52 318 72 20 wew. 13, 19, tel. kom. 535 904 999

 

Termin i sposób załatwienia sprawy

Bez zbędnej zwłoki, nie dłużej niż w ciągu jednego miesiąca, a sprawy szczególnie

skomplikowane nie później niż w ciągu dwóch miesięcy (art. 35 § 3 ustawy Kodeks

postępowania administracyjnego).

 

Tryb odwoławczy

Od decyzji służy prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Bydgoszczy za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeziorach Wielkich w terminie 14 dni od daty doręczenia.

 

DODATKOWE INFORMACJE

Zasiłek okresowy przysługuje w szczególności ze względu na długotrwałą chorobę, niepełnosprawność, bezrobocie, możliwość utrzymania lub nabycia uprawnień do świadczeń z innych systemów zabezpieczenia społecznego

-osobie samotnie gospodarującej, której dochód jest niższy od kryterium dochodowego osoby samotnie gospodarującej (634 zł.)

-rodzinie, której dochód jest niższy od kryterium dochodowego rodziny (514 zł. na osobę w rodzinie)

Okres, na jaki przyznaje się zasiłek okresowy ustala GOPS na podstawie okoliczności sprawy.

Your browser is not supported for the Live Clock Timer, please visit the Support Center for support.
kwiecień 2025
P W Ś C P S N
« mar    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Logowanie
  • Login
    Login